Z jakich etapów składa się proces projektowania kuchni?

projektowanie kuchni

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie indywidualnego projektu kuchni i zleca to zadanie profesjonalnym firmom. Dzięki temu można dostosować pomieszczenie do swoich indywidualnych potrzeb. W artykule wyjaśniamy, jak przebiega proces projektowania kuchni.

Na co zwraca się uwagę, projektując kuchnię?

Nasza firma, specjalizująca się w projektowaniu nowoczesnych kuchni, prace rozpoczyna od zapoznania się z wymiarami pomieszczenia. Jeżeli Klient nie dysponuje odpowiednim planem, osobiście dokonujemy pomiarów. Podczas projektowania kuchni należy uwzględnić styl życia domowników, np. to, ile osób zajmuje się gotowaniem i jakie czynności najczęściej wykonuje w kuchni. Ogromne znaczenie ma też styl aranżacyjny, w jakim urządzona jest reszta domu. Ważne, by kuchnia i pozostałe pokoje tworzyły spójną estetycznie całość. Przed przygotowaniem wstępnych koncepcji zapoznajemy się z oczekiwaniami Klienta dotyczącymi kolorystyki i wystroju. Dowiadujemy się również, jaki sprzęt AGD ma znajdować się w kuchni.

Jak wygląda projekt kuchni?

Następnie przygotowujemy schematy 2D z funkcjonalnym układem przestrzeni. Fachowo wykonany projekt kuchni gwarantuje praktyczny rozkład poszczególnych elementów wyposażenia. Po tym, jak Klient wybierze jeden z proponowanych schematów, tworzymy wizualizację 3D. Dzięki temu można przekonać się, jak dokładnie będzie wyglądało pomieszczenie, i wprowadzić ewentualne poprawki. Po zaakceptowaniu koncepcji przychodzi pora na wybór materiałów – blatów, frontów i akcesoriów.

Ostatnim etapem projektowania kuchni przez naszą firmę jest stworzenie szczegółowego kosztorysu. W niektórych przypadkach przygotowujemy kilka wycen – wszystko zależy od wybranych materiałów. Warto podkreślić, że w ramach projektowania kuchni możemy również opracować schematy podłączeń: instalacji elektrycznej i wodnej, a także systemu wentylacji.

Wróć do bloga