Projektowanie otwartej kuchni

Jedną z naszych specjalności jest projektowanie otwartych kuchni. Przygotowujemy funkcjonalne koncepcje z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta. Otwarta przestrzeń to modne rozwiązanie aranżacyjne, w ostatnich latach stale zyskujące na popularności.

Podczas projektowania tego typu pomieszczeń należy zadbać nie tylko o praktyczny układ poszczególnych elementów wyposażenia, ale również zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie jak system wentylacji. Powierzając nam wykonanie projektu otwartej przestrzeni, zyskują Państwo pewność, że zostanie przygotowany z dbałością o najmniejsze szczegóły, co przełoży się na wysoki poziom funkcjonalności pomieszczenia.

Kiedy warto zdecydować się na otwartą kuchnię?

Kuchnia otwarta na pokój dzienny generuje kilka istotnych korzyści. Przede wszystkim optycznie powiększa przestrzeń. Dlatego też na to rozwiązanie warto się zdecydować w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu. Co więcej, jeżeli w kuchni nie ma okien, zaprojektowanie jej w sposób otwarty pozwoli rozjaśnić pomieszczenie. Otwarta przestrzeń to kusząca propozycja również dla domowników, którym zależy na wspólnym spędzaniu jak największej ilości czasu. Można jednocześnie gotować i rozmawiać z osobami w salonie, gośćmi czy członkami rodziny.

Podczas projektowania kuchni otwartej trzeba pamiętać, że powinna tworzyć harmonijną całość z pozostałymi częściami mieszkania. Dzięki temu powstanie przytulna przestrzeń, zachwycająca spójnością stylistyczną.